Witamy na stronie

 

30 czerwca 2013r

Wykaz podręczników na Nowy rok szkolny

Bardzo ważna informacja szczególnie do uczniów przyszłorocznych klas pierwszych. Poniżej przedstawiam wykazy podręczników do wszystkich przedmiotów obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014

wykaz znajduje się tutaj

 

 

13 czerwca 2013r

Wycieczka - Borysew, Uniejów, Tomaszów Maz.

13 czerwca uczniowie kl IV – VI byli na wycieczce w ZOO Safarii w Borysowie, na termach w Uniejowie oraz w parku linowym w Tomaszowe Mazowieckim. Zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu.

galeria tutaj

 

09 czerwca 2013r

WSPÓLNE ŚWIĘTO

9 czerwca 2013 r. był szczególnym dniem w naszej szkole. Właśnie wtedy odbyło się spotkanie z okazji pięknego i radosnego święta, Święta Rodziny, które to już od wielu lat należy do tradycji naszej szkoły. Po otwarciu uroczystości przez p. Dyrektor uczniowie klas 0-III zaprezentowali dla swoich rodzin wiersze, piosenki oraz scenki z życia codziennego, w których to wyrazili, jak ważni są rodzice w życiu każdego dziecka. Dzieci włożyły całe serce, by dla swoich rodziców wystąpić jak najpiękniej. Występ małych pociech dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i radości.

Po części oficjalnej przygotowano dla uczniów i ich rodziców poczęstunek. W dalszej części programu rodzice wraz ze swoimi dziećmi mogli popisać się swoimi umiejętnościami, gdyż przygotowano dla nich wiele zabaw i konkursów. Uroczystość minęła w miłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, a rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły mieli kolejną okazję do integracji

Serdecznie dziękujemy tym, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz tym, którzy tego dnia tak licznie odwiedzili naszą szkołę.

galeria tutaj

 

2 czerwca 2013r

Wyjazd na kręgle

Za zebrane pieniądze z kiermaszu bożonarodzeniowego i wielkanocnego uczniowie klasy IV – VI pojechali na wycieczkę do Tomaszowa Maz. Obejrzeli NIEBIESKIE ŹRÓDŁA i byli na kręglach.

Wyjazd na kręgle

 

2 czerwca 2013r

Nowe zdjęcia w galerii

zobacz tutaj

 

Konkurs Piosenki

"Z MIłością w tle

Trzecie miejsce naszej uczennicy Aleksandry Nowak w konkursie piosenki „Z miłością w tle” GRATULUJEMY!!!

galeria tutaj

 

 

8 maja 2013r

Konstytucja 3-go Maja

Z okazji ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA odbyło się w naszej szkole przedstawienia teatralne z udziałem uczniów klas IV – VI pod kierunkiem M. Aleksandrowicz i J. Domagała.

 

 

 

4 kwietnia 2013r

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

Dzisiaj sprawdzian szóstoklasisty 2013. 12 uczniów naszej szkoły podeszło do pierwszego ważnego egzaminu. Sprawdzian szóstoklasisty 2013, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności.

 Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie. Sprawdzianu szóstoklasisty 2013 nie można powtórzyć z powodu słabego wyniku. Wyniki uzyskane przez uczniów ze sprawdzianu umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną; szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami

 

 

25 marca 2013r

Kiermasz wielkanocny - tak u nas było

24 marca w Szkole Podstawowej w Modrzewiu odbył się, już po raz drugi, kiermasz wielkanocnych prac, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. W przygotowaniu prac pomagali dzieciom rodzice i nauczyciele.

Na kiermaszu można było kupić stroiki wielkanocne, pisanki, kraszanki i inne ozdoby wielkanocne. Nie zabrakło ciast, babek i innych słodkości przygotowanych przez rodziców. Kiermasz odwiedziło bardzo dużo osób z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego kiermaszu, a dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia

zobacz całą galerię tutaj

 

 

21 marca 2013r

Kiermasz wielkanocny:

 

 

 

29 stycznia 2013r

Podsumowanie I semestru:


Najlepszymi uczniami w naszej szkole są:
Klasa IV – średnia 5,1 - Amelia Wojton
Klasa V – średnia 5,3 - Kinga Wojton
Klasa VI – średnia 5,1 - Aleksandra Nowak ; Natalia Kowalczyk

 

 

23 grudnia 2012r

„Podróż do Betlejem”


Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami byli na niezwykłej premierze, która miała miejsce w Zakościelu koło Inowłodza w powiecie tomaszowskim. W "Podróż do Betlejem" zabrała nas Fundacja Proem. W spektaklu występowało około stu wolontariuszy m.in. osób związanych z fundacją, mieszkańców Zakościela i Inowłodza, a także z Tomaszowa.
 

 

 

22 grudnia 2012r

Kiermasz Bożonarodzeniowy

23grudnia 2012r odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny. Dzieci sprzedawały wcześniej wykonane stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe. Rodzice przygotowali pyszne wypieki, które sprzedały się bardzo szybko. Mieliśmy wspaniałego gościa z Rosji, panią Ludmiłę, która hojnie obdarowała naszą szkołę.
Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział w kiermaszu.
Organizatorki M. Aleksandrowicz, J. Domagała

 

 

 

19 grudnia 2012r

 

19 grudnia 2012r

Na kiermaszu można zakupić: stroiki świąteczne, pyszne ciasta, ciasteczka, rogaliki, ręcznie robione bombki, tradycyjne będzie loteria z nagrodami. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy !!!

 

 

19 grudnia 2012r

Jasełka Bożonarodzeniowe

Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne w klasach z wychowawcami, a po nich jasełka szkolne oraz wieczerza wigilijna. Jasełka przygotowane zostały przez uczniów klas IV- VI wraz z panią Bożeną Wojciechowską Po jasełkach Pani Dyrektor zaprosiła przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli na wspólną Wigilię. Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Pierwsza złożyła życzenia wszystkim gościom i pracownikom szkoły, dyrektor placówki – pani Anna Domagalska.

 

 

18 grudnia 2012r

Jasełka Bożonarodzeniowe

 

10 grudnia 2012r

Św. Mikołaj u Przedszkolaków

5 grudnia 2012r najmłodszych i najgrzeczniejszych uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj i wręczył przedszkolakom prezenty.

zobacz nowe zdjęcia w galerii

 

 

30 listopada 2012r

Andrzejki

zobacz nowe zdjęcia w galerii

 

11 listopada 2012r

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada 2012r (piątek) uczniowie klasy VI wraz z panią Elżbietą Kotusiewcz -Światek przygotowali uroczysty apel z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

07 listopada 2012r

MOJE DZIECKO W PRZEDSZKOLU I SZKOLE. PORADNIK DLA RODZICÓW

Ośrodek Rozwoju Edukacji udostępnia publikację „Moje dziecko w przedszkolu i szkole. Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” opracowane przez Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE we współpracy z Departamentem Zwiększania Szans Edukacyjnych MEN. Poradnik ma na celu przekazanie rodzicom informacji o nowej formule organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wprowadzonej rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 17 listopada 2010r.

Oprócz poradnika, pakiet zawiera także materiały dla nauczycieli, przydatne podczas spotkań z rodzicami, których celem będzie prze­kazanie informacji, w jaki sposób mogą włączyć się w udzielanie ich dziecku wsparcia w przedszkolu czy szkole. Pakiet zawiera:

- scenariusz spotkania z rodzicami,

- prezentację multimedialną,

- publikację „Moje dziecko w przedszkolu i szkole. Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Poradnik ma na celu przekazanie rodzicom informacji o nowej formule organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wprowadzonej rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 17 listopada 2010r. Nowe przepisy prawa kładą duży nacisk na wzmocnienie współpracy szkoły i rodziców oraz zapewniają rodzicom możliwość większego wpływu na edukację ich dzieci. Zintegrowanie działań nauczycieli i rodziców, wspólne wypracowywanie strategii wsparcia jest najbardziej efektywną formą organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla konkretnego dziecka i pozwala przygotować optymalna ofertę zaspokajająca specjalne potrzeby edukacyjne dziecka.

 

 

 

05 listopada 2012r

Wycieczka do Piotrkowa Tryb.

W dniu 31 października 2012r (środa) uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Piotrkowie Trybunalskim. Pod opieką p. Moniki Aleksandrowicz i p. Joanny Domagały dzieci zwiedzili planetarium działające przy I LO, im. B. Chrobrego, kino Helios oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.

 Podczas wizyty w planetarium uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w fantastycznej lekcji astronomii z wykorzystaniem nowoczesnych multimedialnych środków przekazu i prezentacji informacji. Uczniowie za pomocą projektora komputerowego odbywali wirtualne podróże do planet Układu Słonecznego. Pyszna pizza w galerii dała nam siły do dalszego zwiedzania. Kolejnym punktem naszej wycieczki był seans 3D w kinie Helios, mieliśmy okazje być na premierze bajki „Hotel Transylwania”, który dzieciom bardzo się podobał. Podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci przy Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci oglądały bogaty księgozbiór biblioteki, poznały historię budynku oraz zwiedzili bibliotekę. Na koniec oczywiście wizyta w Macdonald. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

 

 

05 listopada 2012r

UWAGA!!!

Zbliża się termin konkursu przyrodniczego MEDITEST 2012r. MEDITEST zostanie przeprowadzony 13 listopada ( wtorek ). Osoby biorące udział w konkursie proszę o wejście na stronę www.oce.edu.pl i rozwiązywanie testów z lat ubiegłych.

Powodzenia.

 

22 października 2012r

IV Parafialny Przegląd Piosenki Religijnej Kraśnica 2012

 

W niedzielę 21.10.2012r uczennice naszej szkoły brały udział w IV Parafialnym Przeglądzie Piosenki Religijnej Kraśnica 2012. Z klasy VI śpiewała: Wioleta Andrychiewicz, Agata Chrobak, Katarzyna Gąsiorek, Natalia Kowalczyk, Aleksandra Nowak, Daria Rafalska, Wiktoria Zięba. Z klasy V: Marlena Konewka, Martyna Wawrzeńczak, Kinga Wojton. Dziewczyny zaprezentowały utwór ,, Gdy szukasz Boga” pod kierunkiem p. Bożeny Wojciechowskiej i p. Reginy Rafalskiej.

 

 

18 października 2012r

Święto Pieczonego Ziemniaka

15 października (wtorek) odbyło się w naszej szkole „Święto pieczonego ziemniaka”. Impreza obfitowała w wiele atrakcji, w których uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele. Uczestnicy zmierzyli się w różnorodnych konkurencjach: rzut ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na łyżce, skoki w workach. Poszczególne klasy przygotowywały ziemniaczane ludziki, stworki, zwierzątka, zbudowali cząsteczki z ziemniaka itp. Wybrano również,, ziemniaczaną królową”, która przyniosła największego i najcięższego ziemniaka (640g). Została nią Justyna Wawrzeńczak z kl. IV . Najważniejszą atrakcją było oczywiście ognisko. Pani Ewa Łakomska upiekła nam pyszne ziemniaczki a dzieci same piekły kiełbaski. Ogromne podziękowania organizatorzy składają na ręce państwa Wiesławy i Zdzisława Wojciechowskich, państwa Beaty i Marka Augustyniaków i pana Michała Roga .To dzięki ich życzliwości nasze spotkanie mogło się odbyć.

Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły, aby obejrzeć wystawę prac uczniów.

zobacz całą galerię tutaj

Organizatorki imprezy

Joanna Domagała i Monika Aleksandrowicz.

 

 

15 października 2012r

Dzień Nauczyciela 2012r

15 października 2012r (poniedziałek) w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie kl VI i V wraz z panią Moniką Aleksandrowicz przygotowali zabawne przedstawienie. Po występie Pani Dyrektor Anna Domagalska wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Nagrodę otrzymała: p. Joanna Domagał, p. Marta Jaromin i p. Monika Aleksandrowicz. Nasza Pani Dyrektor otrzymała w tym roku nagrodę Burmistrza Opoczna. Gratulujemy!!!

 

14 października 2012r

Wszystkim pracownikom oświaty życzymy ton satysfakcji z pracy z wychowankami, kilogramów radości, płynącej z faktu, że dzięki Wam młodzi ludzie stają się oświeconymi, szlachetnymi osobami, oraz co najmniej dekagrama wiary, że ważniejsze od perfekcji i suchej wiedzy encyklopedycznej są pasja i samodzielne, kreatywne myślenie.

 

13 października 2012r

UWAGA!!!

Zbliża się termin konkursu matematycznego MULTITEST 2012R 18 październik 2012r(czwartek) Osoby biorące udział w konkursie proszę o wejście na stronę
 www.ces.edu.pl/konkursy/ces-multitest.html i rozwiązywanie testów z lat ubiegłych.

Powodzenia.

 

13 października 2012r

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W dniu 12 października 2012 roku ( piątek)odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie muzyczne" pt.: "Moja przyjaciółka – MUZYKA”. Wystąpił muzyk, który grał piękne utwory na gitarze elektrycznej, trąbce oraz keyboardzie. Następnie wybrani uczniowie pod jego kierunkiem wykonywali różne ćwiczenia muzyczne, dzieci klaskały w rytm muzyki, kołysały się, odbył się nawet aerobik. Wszystkim występ bardzo się podobał.

 

12 października 2012r

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 17 października 2012 (środa) odbędzie się w naszej szkole

 ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W programie:
• bieg z ziemniakiem na łyżce,
• spacer z ziemniakiem na głowie,
• rzut ziemniakiem do wiadra
• bieg do mety między woreczkami z ziemniakiem popychanym patykiem.
• wybór króla imprezy ( królem zostaje ten kto przyniesie największy ziemniak z własnych zbiorów )

Plan dnia :
7.50 – 9.25 - lekcje zgodnie z planem
9.30–10.30 - prace plastyczno – techniczne zgodnie z harmonogramem:
Kl.0 -jeżyki z ziemniaków
Kl.1 - portret wesołego ziemniaka
Kl.2 - wesołe ludziki z ziemniaków
Kl.3 - Zwierzęta z ziemniaków
Kl. 4 - ludziki z warzyw
Kl.5 - model cząsteczki z ziemniaka
Kl.6 - Układ Słoneczny z ziemniaków
10.30-10.45 - wystawa prac
10.45- 11.45- konkursy sprawnościowe
z użyciem ziemniaków
11.45-13.00- wybór Króla imprezy oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami (ziemniaki we własnym zakresie)

 

 

12 października 2012r

Z wizytą w MUZEMU

Jak corocznie i w tym roku szkolnym w środę 10.10.2012r odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Opocznie. Dzieci z zainteresowaniem słuchali historii Opoczna.

Oglądali gabloty i rekwizyty. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy poszczególne działy: historyczny, numizmatyczny, etnograficzny, sztuki i archiwalny.

galeria tutaj

 

11 października 2012r

WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

We wtorek 09.10.2012r w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Szkolnego. Przewodniczącą szkoły, większością głosów, została wybrana Wiktoria Zięba uczennica klasy VI, Zastępcą – Natalia Kowalczyk - uczennica klasy VI, Skarbnikiem Julia Namiel – uczennica klasy V, Sekretarzem naszej szkoły został Jakub Adamczyk – uczeń klasy IV. Opiekunem Samorządu w tym roku szkolnym została wybrana pani Monika Aleksandrowicz. Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 

2 października 2012r

ŚLUBOWALI…

Dnia 02 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Modrzewiu zorganizowano wyjątkową uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów. Ceremonię otworzyła pani dyrektor Anna Domagalska.

Zanim jednak najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli nauczyć się przez krótki okres pobytu w szkole. Wraz z pierwszoklasistami ich koledzy i koleżanki, nauczyciele oraz rodzice mogli przenieść się do królewskiej krainy wiedzy.

Najmłodsi uczniowie wykazali się wiadomościami dotyczącymi życia szkolnego, swojej Ojczyzny i zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli poloneza. Po celująco zdanym egzaminie można było przystąpić do uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor dużym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy. Każdy świeżo pasowany pierwszak wzorowo zdał egzamin przygotowany przez starszych uczniów.

Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia były wspólne zdjęcia, po których na pierwszaków czekał w sali poczęstunek oraz drobne upominki przygotowane przez rodziców. Ta ważna w życiu młodego człowieka uroczystość na pewno na długo utrwali się w pamięciach pierwszoklasistów oraz ich rodziców.

Uroczystość wraz z uczniami przygotowała wychowawczyni, Krystyna Bańczyk.

zobacz całą galerię tutaj

 

25 września 2012r

POŻEGNANIE LATA

W dniu 25.09.2012r uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych „Pożegnanie lata” na boisku w Modrzewiu. A oto najlepsi:

„5 latki”

1.    Adam Gąsiorek

2.    Jakub Kozera

3.    Kacper Jura

 

„6 latki"

1.    Marysia Wieruszewska

2.    Jakub Augustyniak

3.    Magdalena Nowak

 

Klasa I

1.    Kacper Walerak

2.    Natalia Kozera

3.    Wiktor Wiktorowicz

 

Klasa II

1.    Patryk Janus

2.    Milena Wiktorowicz

3.    Agata Augustyniak

 

Klasa III- IV dziewczyny

1.    Julia Kaśkiewicz

2.    Amelia Wojton

3.    Weronika Wieruszewska

 

Klasa III-IV chłopcy

1.    Mateusz Konewka

2.    Kamil Dworak

3.    Jakub Adamczyk

 

Klasa V-VI dziewczyny

1.    Karolina Rubaj

2.    Aleksandra Nowak

3.    Wiktoria Lewandowska

 

Klasa IV-VI chłopcy

1.    Wiktor Szulc

2.    Michał Bartyzel

3.    Bartosz Kaśkiewcz

 

zobacz całą galerię tutaj

 

 

2 września 2012r

Witaj Szkoło

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/13 odbędzie się w poniedziałek 3-go września o godzinie 8.00

 

 

         

zapraszamy