Witamy na stronie

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

SZKOŁA Z TRADYCJĄ

 

 

Info

Kraków - Zakopane - Wieliczka
 

 

 

galeria tutaj

 

 

Info

Dzień Rodziny

 

galeria tutaj

 

 

Info

Kazimierz Dolny

galeria tutaj

 

 

 

Info

Akademia z okazji 3 MAJA

2 maja uczciliśmy226 rocznicę
uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wydarzenie to miało miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie w 1791 roku. Od tej pory mimo represji zaborców i sprzeciwu społeczeństwo polskie uroczyście obchodziło tę rocznicę.

W okresie międzywojennym, czyli w latach 1918-1939, rocznica Konstytucji była wielkim świętem państwowym. Zmieniło się to po II wojnie światowej, czyli od 1945 roku. W nowej rzeczywistości zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 3 maja świętem państwowym.

Nasza Konstytucja przeszła do historii jako druga na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych, a pierwsza w Europie demokratyczna ustawa zasadnicza uchwalona w XVIII wieku.

galeria tutaj

 

 

Info

 

Kiermasz Wielkanocny

już za nami

W niedzielę 2 kwietnia w naszej szkole odbył się tradycyjny już Kiermasz wielkanocny. Na kolorowym stole można było znaleźć to, z czym kojarzymy nadchodzące święta - palmy, pisanki, koszyczki, zajączki, stroiki. Rodzice upiekli pyszne ciasto. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci jak i dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

To wydarzenie przygotowane przez  wszystkich uczniów naszej szkoły, wprowadziło całą naszą szkolną społeczność w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc już tuż tuż.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz dziękujemy i zapraszamy na kolejny już niebawem, ... w grudniu.

galeria tutaj

 

 

Info

Zdrowie na talerzu

Uczniowie klasy trzeciej brali czynny udział w zajęciach promujących zdrowie i zdrowe żywienie. Kanapka może być zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem na śniadanie.

galeria tutaj

 

Info

 

Ogromny sukces - SPAŁA 2017

Ogromny sukces ucznia naszej szkoły Pawła Adamczyka na IX Halowych Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych - Spała 2017.
Uczeń naszej szkoły Paweł Adamczyk wywalczył 2 medale (ZŁOTY w skoku wzwyż oraz SREBRNY w biegu na 200 m.. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeriatutaj

 

 

Info

 

Opoczno nasza okolica:

 

1 marca uczniowie naszej szkoły zwiedzali opoczyńskie instytucje.

galeria tutaj

 

 

Info

Bal Karnawałowy

galeria tutaj

 

 

Info

 

Dzień Babci i Dziadka w SP w Modrzewiu.

Babciu, Dziadku – kochamy Was!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Te dni jak się zapewne domyślacie to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W Szkole Podstawowej w Modrzewiu zapraszanie babć i dziadków  na uroczystość z okazji ich święta stała się już tradycją, na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się w naszej szkole troszkę wcześniej niż zwykle, bo 14 stycznia (ze względu na ferie zimowe) . Wszystkich  zebranych gości ciepłymi słowami przywitała pani dyrektor Anna Domagalska, składając serdeczne życzenia i zapraszając do obejrzenia części artystycznej.

W przepięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili swoje programy artystyczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wielu babciom i niejednemu dziadkowi zakręciła się łza wzruszenia w oku. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne, własnoręcznie wykonane upominki oraz laurki, wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Nie obyło się także bez tańców  wnucząt z babciami i dziadkami. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnych, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu. Babciu, Dziadku żyjcie 100 lat!

 

galeria tutaj

 

 

Info

 

Zakościele

W dniu 16 grudnia br. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się w „Podróży do Betlejem”, która okazała się wspaniałą lekcją historii i religii. Było to półtoragodzinne widowisko, na które składały się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa.

Rozgrywało się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi. Od samego początku wszyscy byli częścią przedstawienia. Wchodząc do Betlejem nic już nie wyglądało tak samo, każdy został przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując po Betlejem doświadczało się wszystkimi zmysłami klimat i kulturę ówczesnych czasów, w którą wprowadzili widzów żołnierze rzymscy, którzy byli przewodnikami do końca drogi prowadzącej przez Judeę. Wszyscy stali się świadkami ciekawych wydarzeń z codziennego życia postaci biblijnych Maryi, Józefa, Trzech Mędrców, Heroda, którzy towarzyszyli w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.

galeria tutaj

 

 

Info

Nasi uczniowie w „Szkło-Dekor”

17 listopad 2016r., ta data długo będzie w pamięci dzieci i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Modrzewiu. Właśnie tego dnia dzieci z klas 0-III wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Bombek.

Ponieważ Święta zbliżają się wielkimi krokami postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy w jaki sposób powstają piękne, kolorowe bombki, które tak bardzo lubimy zawieszać na choince. Dowiedzieliśmy się, że bombki powstają ze szklanych rurek, a ich różnorodne kształty to efekt ciężkiej pracy i niesamowitych umiejętności pracowników. Odwiedziliśmy też halę, w której koloruje się je i wypala. Jednak najciekawsze było przed nami – własnoręczne dekorowanie bombek!. Najpierw zobaczyliśmy, jak robią to panie dekoratorki. Z ich rąk wychodziły prawdziwe cuda. Wreszcie przyszedł czas na nas. Po krótkiej prezentacji, otrzymaliśmy po dwie bombki, profesjonalne pędzle, kleje i brokaty. To dopiero była frajda. Nie ważne, że więcej brokatu było na nas niż na naszych bombkach, a ręce mieliśmy po łokcie usmarowane klejem. Ważne, że powstały prawdziwe dzieła sztuki! Miło będzie je podziwiać na choinkach w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Ale to nie wszystko! Oprócz zwiedzania fabryki udaliśmy się także do kina na bajkę pt. „Bociany’’ oraz do Sali Zabaw, gdzie dzieciaki bawiły się świetnie, a rodzice i nauczyciele mogli chwilę odsapnąć i wypić pyszną kawę. Wycieczka była bardzo ciekawa. Wiele się dowiedzieliśmy i miło spędziliśmy czas. Polecamy! W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami. Serdecznie dziękujemy rodzicom klasy 0, którzy uczestniczyli w wycieczce za pomoc w opiece nad dziećmi.

galeria tutaj

 

 

Info

 

Wycieczka do Tomaszowa Maz.

galeria tutaj

 

 

Info

 

11 LISTOPADA

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - najważniejsze święto obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Uczniowie klasy V i VI przypomnieli o ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Polsce w tamtych trudnych czasach. Zaprezentowali wiersze i piosenki pod kierunkiem Sylwestra Kalinowskiego.

galeria tutaj

 

 

Info

 

Dzień ziemniaka

27 października (środa) odbyło się w naszej szkole „Święto pieczonego ziemniaka”. Impreza obfitowała w wiele atrakcji, w których uczestniczyli uczniowie. Poszczególne klasy przygotowywały ziemniaczane ludziki, stworki, zwierzątka, zbudowali zamki i domki z ziemniaka itp.

galeria tutaj

Tradycyjnie uczniowie klasy szóstej upiekli pyszne frytki i placki ziemniaczane. Najważniejszą atrakcją było oczywiście ognisko. Pani Ewa Łakomska upiekła nam ziemniaczki a dzieci same piekły kiełbaski. Nie obyło się też bez przeciągania liny. Ogromne podziękowania organizatorzy składają na ręce państwa Wiesławy i Zdzisława Wojciechowskich, którzy zasponsorowali nam kiełbasę.

Monika Aleksandrowicz

 

Info

 

Nauczyciel okiem ucznia

galeria tutaj

 

 

Info

 

Pisali o nas

Tygodnik Opoczyński TOP

 

Opoczyńska.pl

galeria tutaj

 

 

Info

 

Nagrody dla nauczycieli

Burmistrz Opoczna nagrodził nauczycieli i dyrektorów za osiągnięcia w pracy wychowawczo-dydaktycznej.

Burmistrz Rafał Kądziela złożył wszystkim nauczycielom, dyrektorom, pracownikom obsługi, wychowawcom oraz instruktorom stowarzyszeń i organizacji wspierających działalność oświatową zdrowia, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia ze swoich podopiecznych. Podziękował również za trud i osobiste zaangażowanie podczas pracy oświatowej. Do gratulacji i podziękowań burmistrz Rafał Kądziela dołączył specjalnie wykonanie "Sto lat!" na fortepianie.

źródło tutaj

galeria tutaj

 

 

 

Info

 

Dzień Edukacji Narodowej

Nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Na początek, odświętnie ubrani uczniowie klasy piątej zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Szkoła na wesoło”.

Następnie, odbyła się ceremonia wręczenia nauczycielom statuetek. W tym roku uczniowie postanowili poprzez głosowanie wyróżnić ich w poszczególnych kategoriach: Mikrofon Roku (pani Anna Domagalska), Żartowniś Roku (pan Sylwester Kalinowski), Szwajcarski Zegarek (pani Krystyna Bańczyk), Złota Katarynka (pani Bernadetta Frączek – Lewandowska), Złoty Kaganek (pani Bernadetta Frączek – Lewandowska). Na koniec, pani dyrektor Anna Domagalska wygłosiła przemówienie do zebranych oraz wręczyła nagrody nauczycielom i obsłudze

galeria tutaj

Sylwester Kalinowski

 

Info

 

Ślubowanie klasy pierwszej

13 października to pamiętna data dla Szkoły Podstawowej w Modrzewiu. Właśnie w to czwartkowe przedpołudnie do braci uczniowskiej przyjęto sześciu nowych uczniów.

Dzień ślubowania był niezwykle uroczysty. „Pierwszaki” w towarzystwie swoich starszych kolegów, pod opieką pani Katarzyny Skorupy, przygotowały przedstawienie pt. „Jak oni ślubują”. Uczniowie wcielili się w największe polskie gwiazdy i swoim wystąpieniem rozbawili kolegów i nauczycieli do łez. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment dla każdego ucznia – ślubowanie. Aktu tego dokonała pani dyrektor szkoły, Anna Domagalska. Każdy ze świeżo upieczonych uczniów obdarowany został pamiątkowym dyplomem i upominkiem. Na zakończenie rodzice przygotowali dla dzieci smaczny poczęstunek. Pełnoprawnym już uczniom Szkoły Podstawowej w Modrzewiu życzymy samych sukcesów na ich edukacyjnej ścieżce.

galeria tutaj

Katarzyna Skorupa

 

 

Info

 

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Modrzewiu

W dniu 22 maja 2016 r. w Modrzewiu, gm. Opoczno odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50 – lecia OSP w Modrzewiu.

Więcej na stronie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie tutaj

galeria tutaj

Monika Aleksandrowicz

 

Info

Wykaz podręczników dla klasy VI na nowy rok szkolny 2016/2017

wykaz znajduje się tutaj

 

 

 

 

         

zapraszamy