Witamy na stronie

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Archiwum 2017/2018

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

OGŁOSZENIE

 

W dniu 3 września 2018 r. o godzinie 8.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Rodziny

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wycieczka

Góry Stołowe

 

Dzień 1

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

galeria tutaj

 

Dzień 2

Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Polanica Zdrój

galeria tutaj

 

Dzień 3

Skalne Miasto Adrspach w Czechach, Kudowa Zdrój

galeria tutaj

Dzień 4

Wrocław - ZOO - Afrykarium

galeria tutaj

Wrocław, Panorama Racławicka

galeria tutaj

 

 

Info

Szkolne biegi przełajowe

galeria tutaj

 

 

Info

3 MAJA w naszej szkole

 

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę.

galeria tutaj.

 

 

Info

 

„Spotkanie z baśnią polską”

14 marca uczeń klasy III – Filip Skorupa wziął udział w piątej edycji gminnego konkursu „Spotkanie z baśnią polską” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Ogonowicach. Filip wykazał się ogromną wiedzą i zajął II miejsce. Konkurs przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Wcześniej, bo 2 marca zostały przeprowadzone eliminacje na szczeblu szkolnym. Cieszy fakt, że wszyscy uczniowie przeczytali 9 baśni polskich i bardzo dobrze zapamiętali ich treść.

 

 

Info

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

21 marca 2018 rok – według kalendarza pierwszy dzień wiosny. Hmm, pierwszy dzień wiosny, a za oknem tak szaro, buro i zimno…

Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

galeria tutaj

 

 

Info

Poezja lokalnych twórców

1.02.2018 r. (Światowy Dzień Poezji) - Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Opocznie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie zorganizowały konkurs recytatorski "Poezja lokalnych twórców". Skierowany on był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu opoczyńskiego. Gościem Specjalnym imprezy był Opoczyński Klub Literacki "Nad Wąglanką", reprezentowany przez poetów : Józefę Nitę, Alinę Lasotę i Wiktora Biernackiego.

foto: http://www.pedagogiczna.edu.pl

Po burzliwych obradach jury w składzie: Karolina Kalinowska - Kierownik Filii w Opocznie, Jerzy Misiurski - p.o Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie oraz Wiktor Biernacki - Prezes OKL "Nad Wąglanką" ogłosili wyniki konkursu:

 

I miejsce - Maria Wieruszewska ze Szkoły Podstawowej w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie
II miejsce - Maja Nowakowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie
III miejsce - Agata Siedlecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie

 

źródło: http://www.pedagogiczna.edu.pl

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Baron Smog

19 marca uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawczyniami w Miejskim Domu Kultury z zaciekawieniem obejrzeli widowisko teatralno – muzyczne pt. „Baron Smog”.

Widowisko poruszało ważny problem niskiej emisji i palenia śmieci w domach oraz seg¬re¬gacji odpadów. Spektakl w ciekawy sposób przekazywał uczniom zasady ochrony naszej planety. Opowiadał również, jak istotny jest zdrowy styl życia, zdrowe odży¬wianie i ruch na świeżym powi¬etrzu.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Choinka

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Spotkanie z policjantem

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Jasełka

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

„Podróży do Betlejem”

W dniu 15 grudnia 2017 r. młodzież z naszej szkoły wraz z nauczycielami, udała się w „Podróż do Betlejem”, która okazała się wspaniałą lekcją historii i religii. Było to półtoragodzinne widowisko, na które składały się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywało się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi.

Od samego początku wszyscy byli częścią przedstawienia. Wchodząc do Betlejem nic już nie wyglądało tak samo, każdy został przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując po Betlejem doświadczało się wszystkimi zmysłami klimat i kulturę ówczesnych czasów, w którą wprowadzili widzów żołnierze rzymscy, którzy byli przewodnikami do końca drogi prowadzącej przez Judeę. Wszyscy stali się świadkami ciekawych wydarzeń z codziennego życia postaci biblijnych Maryi, Józefa, Trzech Mędrców, Heroda, którzy towarzyszyli w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.

galeria tutaj

 

 

Info

Kołacinek

 

 

galeria tutaj

 

 

 

Info

Seans Kinowy

 

Z okazji MIKOŁAJEK odbyła się w naszej szkole projekcja filmu pt: Jack: Pogromca olbrzymów.

 

 

galeria tutaj

 

 

Info

Postać bajkowa

8 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego w Libiszowie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem: "Moja ulubiona postać bajkowa".

Dwóch uczniów naszej szkoły zajęło miejsca na podium. W kategorii klas I - 3 miejsce zajął Wiktor Janus, natomiast w kategorii klas II - 1 miejsce Jaś Adamczyk. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

galeria tutaj

 

 

Info

Andrzejki

galeria tutaj

 

 

Info

Andrzejki w klasach młodszych

galeria tutaj

 

 

Info

Dietetyczka Naturhouse Opoczno

W dniu 27 listopada w naszej szkole gościliśmy panią Katarzynę Świebodę - dietetyczkę Naturhouse Opoczno, która przedstawiła uczniom naszej szkoły zasady zdrowego żywienia.

Poruszyła także tematykę niezdrowych przekąsek i napoi gazowanych, które spożywają dzieci, a także uświadamiała jakie mogą być skutki złego odżywiania. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za przybycie oraz za ciekawa prezentacje.

galeria tutaj

 

 

Info

Zaelektryzowani

W dniu 24 listopada w naszej szkole odbył się pokaz eksperymentów chemicznych i fizycznych w wykonaniu grupy Zaelektryzowani.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie. Widowiskowe eksperymenty - wybuchy, pożary i wokalne popisy z helem, z udziałem naszych uczniów wzbudziły wiele emocji.

galeria tutaj

 

 

Info

Barwy jesieni

9 listopada 2017 r w MDK w Opocznie wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody rzeczowe uczestnikom- laureatom konkursu plastycznego „Barwy jesieni”. Była to już XI edycja. Uczeń kl.VII Patryk Janus zajął I m-ce w swojej kategorii wiekowej. Patrykowi gratulujemy i życzymy , aby jego talent się rozwijał.

 

 

Info

11 Listopada

 

galeria tutaj

 

 

Info

Halka

10 listopada 2017r uczniowie kl VII i V wraz z p. M. Aleksandrowicz i J. Domagałą byli w Teatrze Wielkim w Łodzi na operze S. Moniuszki pt „Halka"

foto źródło: www.operalodz.com

 

galeria tutaj

 

 

Info

Uczniowie na Warsaw Moto Show w Nadarzynie

W piątek 27 października nasi uczniowie dzięki gościnności Zsepołu Szkół Zawodowych w Żarnowie, byli na targach motoryzacyjnych Warsaw Moto Show. Do Warszawy przyjechały najdoskonalsze, najbardziej niesamowite samochody świata. Można było podziwiać marki najbardziej luksusowe – Bentley, Rolls Roys, Mercedes w wersji Maybach oraz fascynujące Lamborghini, Ferrari, Porsche oraz wiele innych. Reprezentowane były również samochody retro obrazujące historię polskiej i światowej motoryzacji, pojazdy elektryczne i „zwyczajne” marki: Skoda, Volkswagen, KIA

Targi motoryzacyjne w centrum handlowo-wystawowym Ptak Warsaw Expo stały się już tradycją. Z roku na rok impreza staje się coraz większym wydarzeniem. Także w tym roku nie zabrakło atrakcji w postaci m.in. premier nowych modeli samochodów, których sprzedaż rozpoczynają polscy dilerzy. Premiery miały takie modele jak m.in. nowy Mercedes klasa X. Wielu liczących się na rynku dilerów zaprezentowało swoje najnowsze oferty

Po targa uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu pt: "GEOSTORM" w podwarszawskim kinie Cinema City w Jankach

galeria  tutaj

 

 

 

Info

Ślubowanie klasy pierwszej

 

 

galeria tutaj

 

 

Info

Dzień pieczonego ziemniaka

17 października (wtorek) odbyło się w naszej szkole „Święto pieczonego ziemniaka”. Impreza obfitowała w wiele atrakcji, w których uczestniczyli uczniowie.

 

Tradycyjnie uczniowie klasy siódmej upiekli pyszne frytki i placki ziemniaczane. Najważniejszą atrakcją było oczywiście ognisko. Ogromne podziękowania organizatorzy składają na ręce państwa Wiesławy i Zdzisława Wojciechowskich, którzy zasponsorowali nam kiełbasę, Oraz Państwu Wojciechowi i Edycie Jaciubek za pieczywo.

galeria tutaj

 

 

Info

Dzień Edukacji Narodowej


W piątek , 13 października, społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele i uczniowie wzięli udział w spotkaniu okolicznościowym przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.
 

Na początku głoś zabrała p. Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec przemówienia p. Dyrektor poinformowała, że nagrodę Burmistrza otrzymała p.Krystyna Bańczyk, a nagrodę Dyrektora Szkoły p. Monika Aleksandrowicz i p . Regina Rafalska.

Dzieci natomiast życzyły swym opiekunom wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków. Dziękowały za opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie. Uczniowie kl. VII przygotowali scenki z życia szkoły, a w dalszej części odbył się turniej ,, Jaka to melodia”, gdzie każdy z uczniów mógł zaprezentować swój talent muzyczny. Okazuje się , że w uczniach naszej szkoły drzemie wiele talentów…
Jeszcze raz dziękujemy uczniom i rodzicom za szczere życzenia i upominki z okazji Dnia Nauczyciela.
.

galeria tutaj

 

 

Info

Barwy Jesieni

W dniu 12 października odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne pt. ,,Barwy jesieni”. Prowadziła je p. Lidia Stanek – starszy instruktor plastyki z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Uczniowie bawiąc się kolorami wykonali prace na wysokim poziomie.

Zajęcia z p. Lidią mają formę nauki przez zabawę przez co uczniowie je uwielbią. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Miejskiego Domu Kultury za możliwość skorzystania z warsztatów. Liczymy na stałą współpracę

 

galeria tutaj

 

 

Info

Miasteczko ruchu drogowego

galeria tutaj

 

 

Info

 

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę.

 

 

Info

Kraków - Zakopane - Wieliczka
 

 

 

galeria tutaj

 

 

 

 

         

zapraszamy