Witamy na stronie

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

SZKOŁA Z TRADYCJĄ

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Wyprawka szkolna

 

klasy 3-4 tutaj

klasy 5-6 tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Mistrzostwa Polski w biegach górskich
w Międzygórzu

W dniach 27/28 lipca, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Modrzewiu, walczyli na Mistrzostwach Polski w biegach górskich w Międzygórzu. Opiekunem zawodników była Ewa Łakomska, zaś trenowali oni pod okiem Zuzanny Łakomskiej. Trzech zawodników i trzy medale.

Najlepiej zaprezentował się najmłodszy zawodnik - Julian Śmiechowski, zdobywając złoto w kategorii skrzatów, zostawiając konkurencje daleko w tyle. Vice mistrzostwo wywalczyła po zaciętej walce do ostatnich metrów Zuzanna Śmiechowska, w kategorii dziewczyny młodsze na dystansie 600m. Aleksandra Sobolewska w bardzo mocno obsadzonym biegu wśród dziewczyn starszych, zdobyła brąz, na dystansie 800m. Zuzannie Łakomskiej do podium w kategorii zabrakło niewiele. Morderczy bieg na Śnieżnik, na dystansie 9,7km ukończyła na 4 miejscu. Sukcesy rangi ogólnopolskiej nie przyszły same. Po ponad roku ciężkich treningów zawodnicy zaznaczyli swoją mocną pozycję w kraju. Przed nimi jeszcze kilka ważnych startów w sezonie

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Bezpieczeństwo na wakacjach

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Prymus - nagrodzony przez burmistrza Opoczna

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Konkurs z Angielskiego

05.06.2019 w naszej szkole odbył się konkurs – bitwa! Uczestnicy mierzyli się na wiedzę z zakresu historii, kultury, geografii i polityki krajów anglojęzycznych. Oprócz uczniów z naszej szkoły wzięli w nim udział również goście ze szkół w Kraśnicy, Ogonowicach, Bukowcu Opoczyńskim i Wygnanowie (Mamy nadzieję, że im się podobało tym bardziej, że nikt nie wrócił od nasz pustymi rękami.) Głównym celem konkursu była jednak świetna zabawa połączona ze zdrową rywalizacją.

 Po wielu przeprowadzonych rundach rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny w składzie: Maja Pawlak i Patrycja Zdanowska. Drugie miejsce zajęła ekipa z Ogonowic: Bartłomiej Świątek, Miłosz Wiktorowicz, a trzecie: Agata Augustyniak i Kinga Kobacka. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pokonanym życzymy więcej szczęścia w kolejnych edycjach konkursu. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez naszych hojnych sponsorów: ZCB ,,Owczary’’, wydawnictwa Nowa Era oraz firmy Z.P.H.U. ‘’Tar- Bet”,którzy ufundowali nagrody. Organizatorzy: Sylwester Kalinowski Katarzyna Skorupa

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

DZIEŃ RODZINY

 

Dzień 2 czerwca 2019 roku był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole, ponieważ odbył się festyn  z okazji "Święta Rodziny".

  

Dyrektor Szkoły pani Monika Aleksandrowicz powitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i wszystkich przybyłych gości: Panią sołtys wsi Modrzewek Małgorzatę Wlaźlak oraz sołtysa wsi Ziębów pana Tomasza Rafalskiego. Następnie uczniowie klas 0-III zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony rodzinie. Uczniowie klasy IV zaśpiewali piosenki o mamie i tacie. Natomiast uczniowie klas V-VIII recytowali wiersze dla rodziców. Po części artystycznej rozpoczęła się część rozrywkowa. Odbyły się konkursy przeznaczone dla rodzin "Jaka to melodia?", "Czy dobrze znasz swoje dziecko/rodzica oraz konkurencje sportowe. Uczniowie klasy VIII prezentowali doświadczenia fizyczne.

 

Największą radość dzieciom sprawiła zabawa na zjeżdżalniach i w zamku dmuchanym. Animatorki zabawiały dzieci bańkami mydlanymi i tworzyły zwierzaki z balonów. Dzieci mogły budować konstrukcje z kreatywnych patyczków.  Każde dziecko otrzymało watę cukrową. Dla wszystkich gości  Rada Rodziców przygotowała szwedzki stół na słodko. Zabawa była bardzo udana, pogoda dopisała. Takie chwile spędzone rodzinnie  w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci gości jak i rodziców.

 

Dyrektor Szkoły dziękuje Radzie Rodziców za wkład włożony w przygotowanie festynu, a wszystkim rodzinom za przybycie i dobrą zabawę.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Cztery dni w Trójmieście

24 maja grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Gdańska, Gdyni, Sopotu i Malborka. Pierwszego dnia zwiedzili Wyspę Sobieszewo.

Dzień pierwszy Gdańsk-Sobieszewo  galeria tutaj

Następny dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Gdańska - Starówka. Nie mogło też zabraknąć gdańskiej atrakcji jakim jest AmberSky - nazwa nawiązuje do naturalnego bogactwa Gdańska - bursztynu, z którego miasto słynie na całym świecie.

galeria tutaj

Kolejnym punktem wycieczki na naszej trasie była Stocznia Gdańska

galeria tutaj

Perłą Trójmiasta jest Sopot którego nie mogło zabraknąć na naszej trasie wycieczki. A jak Sopot to i Opera Leśna

galeria tutaj

Trzeci dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Gdyni m.in. Dar Pomorza oraz Akwarium Gdyńskie .

galeria tutaj

galeria tutaj

Czwarty i już ostatni dzień wycieczki zastawiliśmy na zwiedzenie Malborku.

galeria tutaj

Będąc nad morzem nie mogło zabraknąć rejsu statkiem :-)

galeria tutaj

 

Dzień na plaży

galeria tutaj

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Wycieczka klas I-III

27 maja 2019 roku uczniowie klas 0 - III wzięli udział w wycieczce do Zagnańska do Kompleksu "Swiętokrzyska Polana". Zwiedzili: Oceanarium, Park Miniatur, Park Linowy, Krainę Zabawy, Łódeczki, Kule Wodne oraz Euro - bungee.


Kierownikiem wycieczki była p. Katarzyna Skorupa, która pełniła opiekę nad uczniami wraz z p. Krystyną Bańczyk, p. Reginą Rafalską, p. Martą Jaromin oraz rodzicami przedszkolaków: p. Patrycją Białas, p.Dorotą Goszcz, p. Iloną Kramarz oraz p. Martą Jurą.
Zarówno dzieciaki jak i dorośli bawili się świetnie i na pewno przez długi czas będą mile wspominać wspólnie spędzone chwile.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Konkurs recytatorski

21 maja 2019 roku liczna grupa dzieciaków z naszej szkoły uczestniczyła w Konkursie Recytatorskim "Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Opocznie. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z klas 0-VI.

Publiczność nagrodziła gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury dostrzegło i wyróżniło Maję Białas z klasy I, która przepięknie wyrecytowała wiersz "Smutna Baba Jaga" Joanny Papuzińskiej. Jednak wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Wszyscy także otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

pełna foto relacja  tutaj

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W piątek 6.05.2019 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność szkolna pamiętała o odświętnym galowym stroju i flagach biało czerwonych.

Uroczystość rozpoczęto  odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię tworzenia konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.

galeria tutaj

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Duża dawka świetnej zabawy- czyli wycieczka do Energylandii

Dnia 25 kwietnia odbyła się wycieczka do ,,Energylandii” w Zatorze. W wycieczce wzięło udział 38 uczniów z klas IV-VIII pod opieką nauczycieli: p. Janusza Aleksandrowicza, p. Bernadety Frączek-Lewandowskiej, p. Edyty Naumczak oraz p. Sylwestra Kalinowskiego. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci z różnych klas.

,,Energylandia” to wyjątkowy park rozrywki, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Potężny kompleks o przestrzeni 26 hektarów, w którym znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń. Park rozrywki ,,Energylandia” podzielony jest na trzy strefy: ekstremalną, rodzinną oraz strefę dla najmłodszych ,,Bajkolandię”.


Swoją przygodę starsi uczniowie z klasy VIII zaczęli  od najbardziej ekstremalnej strefy, przeznaczonej dla wszystkich żądnych mocnych wrażeń. Takie emocje dostarczyła na pewno niezwykle szybka i jedna z najdłuższych kolejka górska HYPERION. Kolejną dawkę adrenaliny dostarczyło nam ,,Tsunami Dropper” czyli wieża szybkiego spadania, gdzie żołądek podchodził do gardła. Jedną z naszych ulubionych atrakcji okazała się także tzw. Speed Water Coaster.
Na zakończenie szaleństw w parku większość uczestników spędziła w Bajkolandii, gdzie można było poszaleć na kolorowych karuzelach. W tej bajkowej krainie można było przenieść się do starożytnego Egiptu oraz popisy kaskaderskie.
Każdy bawił się świetnie cały dzień i co najważniejsze bez większych kolejek.

 

galeria tutaj

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

21 marca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie odbył się konkurs recytatorski „

Poezja lokalnych twórców”. W konkursie brała udział uczennica klasy I Maja Białas. Recytowała wiersz Józefy Nity pt.: „Opoczno – moja mała Ojczyzna”. Uczennica otrzymała dyplom za udział w konkursie.

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Festiwal piosenki

Dnia 5 kwietnia dwie dziewczynki z oddziału przedszkolnego: Zuzia Dzianach i Maja Jura wzięły udział w III FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ w Szkole Podstawowej w Kraśnicy.

Zaśpiewały piosenkę pt.:„Fikający zuch”. Zgodnie z werdyktem jury wszyscy uczestnicy zajęli I miejsca. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki, a po występie wszystkie dzieci mogły chwilę porozmawiać oraz podzielić się wrażeniami przy słodkim poczęstunku.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Modrzewiu informuje, że strajk został zawieszony. Od dnia 11 kwietnia 2019 r. zapraszamy uczniów szkoły na zajęcia lekcyjne. Odbędą się one zgodnie z planem. Jednocześnie przypominam, iż w dniach 15, 16, 17 kwietnia odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Dni te dla uczniów szkoły są wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Spotkanie z Policjantem

"Bezpieczny przejazd"

 

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach zwiększenia świadomości podopiecznych, w tym kierunku, 28 marca zostało zorganizowane spotkanie z Policjantem Komendy Policji w Opocznie pt: "Bezpieczny Przejazd"

Uczniowie klas I – VIII wysłuchali relacji o pracy dyżurnej ruchu, obejrzeli interaktywne prezentacje i filmy dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. Celem spotkania było utrwalanie wśród dzieci i młodzieży znajomości znaków drogowych i kolejowych, rodzajów przejazdów kolejowych i uświadamianie konieczności respektowania przepisów dotyczących ruchu drogowego i kolejowego. Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych jest wspólną sprawą wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Olimpiada Pionier

W dniu 10.12.2018r uczniowie klas IV i V wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Pionier 2018r z języka polskiego organizowanej przez Instytut Rozwoju Oświaty.

.

 

Uczniowie biorący udział w tym konkursie wypadli REWELACYJNIE. Najlepszy wynik otrzymał uczeń klasy IV Filip Skorupa, który zajął 5 miejsce w kraju. W nagrodę otrzymał cenną nagrodę książkową
 i dyplom laureata. Świetne wyniki uzyskali również pozostali uczniowie:

·         Filip Janus – kl IV / 7 miejsce w kraju)

·         Adam Czarnecki – kl IV/ 9 miejsce w kraju)

·         Julia Kobacka – kl IV/ 11 miejsce w kraju)

·         Antoni Dróżdż – kl IV/ 13 miejsce w kraju)

·         Wiktoria Kramarz – kl V/ 9 miejsce w kraju)

·         Mateusz Kowalczyk – kl V/11 miejsce w kraju)

·         Damian Piechna – kl V/ 13 miejsce w kraju)

·         Zuzanna Śmiechowska – kl V/ 13 miejsce w kraju)

Wszyscy otrzymali dyplom wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie wyników i zachęcamy do dalszej wytężonej pracy, bo „ Nauka jest jak niezmierne morze…. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony… Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować…”
S. Żeromski „ Syzyfowe prace”

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

PINGWIN

Dnia 22.11.2019r uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Modrzewiu brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PINGWIN z języka polskiego organizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI.

Rywalizacja była zacięta, ale nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze wśród startujących. Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy V Damian Piechna, który zajął 9 miejsce w kraju ( na 501 uczestniczących). W nagrodę Damian otrzymał dyplom wyróżnienia. Pozostali uczniowie: Filip Skorupa, Adam Czarnecki, Natasza Krawczyk, Maja Jędryka, Filip Janus, Antoni Dróżdż, Wiktoria Kramarz, Zuzanna Śmiechowska, Julia Ptaszek, Karolina Płuciennik otrzymali dyplomy uznania.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

POWITANIE WIOSNY

 

21 marca PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się w barwnym korowodzie na powitanie nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę.

Kiedy wszystko było już gotowe  ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…

 

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Spotkanie z baśnią polską

Dnia 12 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Ogonowicach im. Armii Krajowej odbył się VI Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas III "Spotkanie z baśnią polską".

Konkurs miał na celu uświadomienie uczniom piękna rodzimej literatury baśniowej, a tym samym rozbudzenie zainteresowań nią. W konkursie tym uczestniczyła także uczennica naszej szkoły Anna Płuciennik zdobywając wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

SZKOŁA Z TRADYCJĄ

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Z okazji szóstej edycji Powiatowych Obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków ogłasza konkursy,  których celem jest propagowanie interesujących miejsc historycznych, oryginalnych i pięknych obiektów zabytkowych oraz ciekawych ludzi wpisujących się w dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Serdecznie zapraszam do udziału w:

        Konkursie Plastycznym „Pamiątki dziedzictwa”, regulamin tutaj

        Konkursie Jednego Wiersza „Przeszłość ukryta w słowie regulamin tutaj

        Konkursie Fotograficznym „Co pozostało z tamtych lat”.  regulamin tutaj

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystości VI Powiatowych Obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w dn. 8 maja 2019 r. o godz. 10.00 sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie.

W załączniku przekazuję regulaminy w/w Konkursów i proszę o rozpropagowanie ich na Państwa stronach internetowych.

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Bal Charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej w Modrzewiu.

W sobotę 9 lutego 2019r w Domu Ludowym w Kraśnicy odbył się Bal Charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej w Modrzewiu. Na balu bawiło się 192 osób. Wśród gości byli rodzice, nauczyciele i wszyscy przyjaciele szkoły, którzy lubią dobrą zabawę i chcieli zaangażować się w pomoc na rzecz szkoły i uczniów. Celem balu była integracja środowiska, budowanie życzliwego klimatu wokół szkoły i przede wszystkim, gromadzenie środków finansowych na potrzeby szkoły.

Pani Dyrektor Monika Aleksandrowicz powitała serdecznie zebranych gości. Podziękowała gorąco rodzicom za przygotowanie balu. Podkreśliła, że bal nie odbyłby się, gdyby nie aktywność rodziców, zaangażowanie i bezinteresowna hojność. Podziękowała serdecznie przewodniczącej Rady Rodziców pani Monice Walerak oraz Zastępcy Przewodniczącej Rady pani Małgorzacie Kobackiej za szczególne zaangażowanie w organizację balu. Pani Dyrektor podziękowała sponsorom firmie Woy Wojciechowski i właścicielowi firmy Gress Bud panu Andrzejowi Wojtunowi za wsparcie finansowe naszej szkoły. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali piękną dekorację sali i loterię fantową, która okazała się atrakcją wieczoru.

Można było wygrać wspaniałe nagrody, które ufundowali:

• pan Sylwester Jędryka - przygotował vochery na masaż relaksacyjno - leczniczy
• pani Ilona Kramarz rękodzieło
• pani Anna Pabjanek właścicielka salonu fryzjerskiego Filipinka
w Tomaszowie Maz.
• pan Jacek Walerak z Brzustówka - wymiana opon
• pani Bożena Zdanowska - kosmetyki firmy Avon
• pani Ilona Pawlak gadżety z różnych firm
• Pralnia Chemiczna Delfin w Opocznie
• Hurtownia Lemar w Opocznie - mop
• Salon Fryzjerski Magdalena Nita Opoczno
• Pizzeria Da Grasso
• Drukarnia Konrad Jamorek z Opoczna.


Państwo Walerak ufundowali dla szkoły warnik do wody.
Nie obyło by się bez podziękowań dla pań kucharek pani Eweliny Wiktorowicz i Bernadety Madej, które tak pysznie nam ugotowały. Zespół "Czaders" wspaniale zabawiał gości i wszyscy świetnie się bawili do białego rana.


Dziękujemy gościom za przybycie, za wspaniałą atmosferę, za ofiarowaną pomoc na rzecz naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że spotkamy się za rok :-)

 

Galeria 1 (Część oficjalna)tutaj

Galeria 2 Zabawa)tutaj

Galeria 3 (Bal)tutaj

Galeria 4 (LOVE)tutaj

Galeria 5 (Loteria fantowa)tutaj
 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Babci i Dziadka w SP w Modrzewiu.

Babciu, Dziadku – kochamy Was!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Te dni jak się zapewne domyślacie to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Wszystkich  zebranych gości ciepłymi słowami przywitała pani dyrektor Monika Aleksandrowicz, składając serdeczne życzenia i zapraszając do obejrzenia części artystycznej.

W przepięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili swoje programy artystyczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wielu babciom i niejednemu dziadkowi zakręciła się łza wzruszenia w oku. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne, własnoręcznie wykonane upominki oraz laurki, wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Nie obyło się także bez tańców  wnucząt z babciami i dziadkami. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnych, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu. Babciu, Dziadku żyjcie 100 lat!

 

galeria tutaj

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu


Wycieczka szkolna

 

Dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi paniami: Krystyną Bańczyk, Reginą Rafalską, Martą Jaromin i Katarzyną Skorupą udały się na wycieczkę do Twardej i Tomaszowa Mazowieckiego.

 

 

 

Pierwszym punktem wycieczki była "Akademia Ciastka" w Twardej, gdzie dzieci uczestniczyły w "świątecznych warsztatach" oraz świetnie się bawiły przygotowując i ozdabiając świąteczne pierniczki. Gdy jedna grupa wykonywała ciasteczka druga spędzała czas w sali zabaw. Radości było co nie miara, gdyż bawialnia wyposażona jest w zjeżdżalnie, huśtawki , piłki i klocki, a wszystko to na dwóch poziomach. Po warsztatach nieco zmęczeni, ale w dobrych humorach uczniowie udali się do kina na świąteczną bajkę pt.: "Grinch" , a następnie na obiad do KFC. Najedzone, pełne radości i uśmiechu wróciły do swoich domów. Ta wycieczka na pewno pozostanie w ich pamięci na długi czas!

 

galeria tutaj
 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Prosimy o 1% podatku dla naszej szkoły

Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły

Trwa okres rozliczeń podatkowych za 2018 rok. Serdecznie zapraszamy do przekazania 1% swojego podatku dla Szkoły Podstawowej w Modrzewiu na edukację swoich dzieci.

Wyjątkowość tej akcji polega na tym, że mamy możliwość wspierania szkoły z pieniędzy budżetu państwa. Tylko od Was zależy więc wysokość zgromadzonych środków na naszym koncie. Dla nas jest to niecodzienna możliwość pozyskania pieniędzy na wzbogacenie oferty edukacyjnej i zapewnienie wyższego standardu nauki. Będziemy mogli doposażyć plac zabaw, zakupić sprzęt komputerowy, zorganizować zajęcia pozalekcyjne, wycieczki czy zielone szkoły. Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować, gdzie ma trafić 1% Waszego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół itd.). Jeżeli nie podejmiecie tej decyzji, o Waszych pieniądzach będą decydowali inni! Wskażcie w rocznym rozliczeniu PIT, gdzie ma trafić ten 1% podatku. Macie do tego prawo. Dziękujemy.

Osoby, które mogą wesprzeć naszą szkołę, prosimy o przekazanie 1% podatku.

Wzór wpisu: Proszę w zeznaniu podatkowym dokonać wpisu jak w podanym niżej wzorze:

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Jasełka

20 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

SZKOŁA Z TRADYCJĄ

Dnia 12 grudnia uczniowie klas IV-VIII pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili Stadion Narodowy, lodowisko, Centrum Nauki Kopernik oraz byli na seansie 3D w  planetarium w CNK. Opiekunami wycieczki byli p. Ewa Łakomska, p. Sylwester Kalinowski. Organizatorem wycieczki był p. Janusz Aleksandrowicz

galeria Stadion Narodowy tutaj

galeria Lodowisko (Lodowy Narodowy) tutaj

 

galeria Centrum Nauki Kopernik tutaj

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole zawitał Św. Mikołaj i obdarował wszystkich prezentami.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dyskoteka

Andrzejkowa

 

galeria tutaj

Zapraszamy do obejrzenia filmu klasy 0-3

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Mirabelka - kiełkująca historia

Nasze "Drzewo pamięci"  przygotowane podczas realizowanej w bibliotece pedagogicznej w Opocznie akcji "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" realizowanej w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

W projekcie udział wzięli uczniowie z kl. VI i VII ze Szkoła Podstawowa w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie wraz z panią Joanną Domagałą. Akcja polegała na organizacji warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, które miały na celu rozbudzać zainteresowanie uczniów czytelnictwem oraz historią Polski. Podczas zajęć dzieci poznały także nowości wydawnicze zakupione z NPRC, dotyczące naszego kraju.

źródło: www.pedagogiczna.edu.pl/opoczno/

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Pomagamy zwierzętom - wolontariat

Od początku października w naszej szkole organizowaliśmy akcję pomocy zwierzętom. Uczniowie i nauczyciele zbierali karmę, pieniądze i akcesoria na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Pomagajmy Zwierzętom”. Dzięki wielkim serduchom naszych uczniów (no i portfelom ich rodziców – dziękujemy za wspomaganie małych wolontariuszy!!!) udało się przekazać całkiem sporą pakę podarunków.

W związku z przeprowadzoną akcją, na zaproszenie naszej szkoły, przyjechała do nas pani Iwona Brzozowska – prezes Stowarzyszenia. Podczas trwającego niemal godzinę spotkania opowiedziała o działalności swojej organizacji oraz udzieliła wielu cennych rad i informacji jak postępować ze zwierzętami. Serdecznie dziękujemy zarówno darczyńcom jak i pani Iwonie – warto pomagać!!!

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

11 LISTOPADA

 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. 9 listopada o 11.11 uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami obsługi zaśpiewali hymn Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczynając uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką pani Bernadety Frączek-Lewandowskiej. Widowisko miało na celu przybliżenie uczniom tematyki związanej z odzyskaniem przez naszą

Ojczyznę niepodległości. Był to montaż słowno-muzyczny, uświetniony recytacją Inwokacji przez Maję Białas uczennicę kl. I, wyróżnioną w konkursie recytatorskim „100-lecie Niepodległości- wiedzą o tym najmłodsi”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Opocznie. Po przedstawieniu pani dyrektor Monika Aleksandrowicz wręczyła nagrody w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszy kotylion” organizowanym przez panią Joannę Domagałę.

HYMN POLSKI

Rekord dla niepodległej

 

Nagrodzeni uczniowie to: I miejsce Kinga Kobacka, II miejsce Agata Augustyniak, III miejsce Julia Musiał. Komisja miała trudny wybór, gdyż wszystkie prace były wyjątkowe i starannie wykonane. Uczniowie oddziału przedszkolnego Maja Paliwoda i Błażej Skorupa zostali nagrodzeni przez panią Dyrektor w konkursie na „Wzorowe nauczenie się całego hymnu”.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wzorowa łazienka

Zapraszamy do głosowania internetowego w programie "Wzorowa łazienka"

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dywizjon 303

18 października Uczniowie klas VII i VIII mieli okazję zobaczyć film pt: Dywizjon 303 Historia prawdziwa (reż. Denis Delić) w kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim.

Nad premierą filmu patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Premiera filmu zyskała również patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponadto film otrzymał rekomendację Biura Badań Historycznych IPN do wykorzystania w procesie dydaktycznym w klasach 7 – 8 szkół podstawowych.

Film upowszechnia wiedzę na temat udziału Polaków w największej bitwie powietrznej w czasie drugiej wojny światowej. Projekcja filmu dostarczyła uczniom wiele wrażeń. Pokazała, że Polacy podczas II wojny światowej po znalezieniu się swojego kraju pod okupacją, walczyli na innych frontach z wojskami III Rzeszy. Film wszystkim bardzo się podobał.

Organizator wyjazdu:
Pan Janusz Aleksandrowicz,

Opiekun grupy
Pani Bernadeta Frączek-Lewandowska

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Ślubowanie klasy pierwszej

Dziś odbyło się ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Modrzewiu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 17 października 2018r. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek , 15 października, społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele i uczniowie wzięli udział w spotkaniu okolicznościowym przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.

Na początku głoś zabrała p. Dyrektor Monika Aleksandrowicz, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec przemówienia p. Dyrektor poinformowała, że  nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymują Joanna Domagała, Sylwester Kalinowski i Ewa Łakomska.

Dzieci natomiast życzyły swym opiekunom wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków. Dziękowały za opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie.

Jeszcze raz dziękujemy uczniom i rodzicom za szczere życzenia i upominki z okazji Dnia Nauczyciela.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień pieczonego ziemniaka

12 października (piątek) odbyło się w naszej szkole „Święto pieczonego ziemniaka”. Impreza obfitowała w wiele atrakcji, w których uczestniczyli uczniowie.

Najważniejszą atrakcją było oczywiście ognisko.

 

galeria tutaj

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

BIEG DLA NIEPODLEGŁOŚCI

19 września nasza szkoła była organizatorem „Biegu dla Niepodległości”. W biegu brali udział uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej w Kraśnicy i Bukowcu Opoczyńskim.

Uczestników biegu powitała serdecznie pani dyrektor Monika Aleksandrowicz oraz organizatorka pani Ewa Łakomska. Dzieci ubrani w biało-czerwone barwy pełni zapału i energii przystąpili do walki o medale. Uczniowie startowali w różnych grupach wiekowych, na przygotowanych odpowiednio trasach biegowych. Zwycięzcą gratulujemy.

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Doświadczenie fizyczne

Uczniowie klasy VIII na lekcji fizyki przeprowadzali doświadczenie z działu termodynamiki: Wymiana ciepła, nazywana także transportem ciepła lub przekazywaniem ciepła. Jest to jeden ze sposobów przekazywania energii pomiędzy układami termodynamicznymi. Wymiana ciepła zawsze przebiega z ciała o temperaturze wyższej do ciała o temperaturze niższej, zgodnie z drugą zasadą termodynamiki. Jeżeli rozpatrywany obiekt ma inną temperaturę niż jego otoczenie lub znajdujące się z pobliżu inne ciała, wymiana ciepła odbywać się będzie do momentu osiągnięcia stanu równowagi termicznej.

Uczniowie mieli do dyspozycji zestaw do demonstracji przewodnictwa cieplnego oraz multimetry cyfrowe. Nad prawidłowym przebiegiem doświadczenia czuwał Pan Janusz Aleksandrowicz.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

XXXV Bieg Trzeźwości

28 września w Opocznie przy ZSS nr 1 odbył się XXXV Opoczyński Bieg Trzeźwości.

 

 

na podium nasza uczennica, złoty medal dla Aleksandry Sobolewskiej

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Poranek muzyczny

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII odbędzie się w czwartek 20 września o godz:

 

15.30 dla rodziców uczniów klas VIII
16.00 dla rodziców uczniów klas 0-VII
 

Harmonogram:

  1. Spotkanie ogólne z Dyrektorem Szkoły na sali gimnastycznej.

  2. Pogadanka z funkcjonariuszem policji na temat bezpieczeństwa dzieci i zagrożeń wynikających ze stosowania używek.

  3. Zebrania klasowe z wychowawcami.
     

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Monika Aleksandrowicz przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczennica Maria Wieruszewska odczytała list Pani Minister Anny Zalewskiej.

Dominika Zięba uczennica klasy VIII odczytała list Komendanta Głównego Policji. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie został im rozdany plan lekcji.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Rodziny

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wycieczka

Góry Stołowe

 

Dzień 1

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

galeria tutaj

 

Dzień 2

Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Polanica Zdrój

galeria tutaj

 

Dzień 3

Skalne Miasto Adrspach w Czechach, Kudowa Zdrój

galeria tutaj

Dzień 4

Wrocław - ZOO - Afrykarium

galeria tutaj

Wrocław, Panorama Racławicka

galeria tutaj

 

 

Info

Szkolne biegi przełajowe

galeria tutaj

 

 

Info

3 MAJA w naszej szkole

 

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę.

galeria tutaj.

 

 

 

 

 

 

         

zapraszamy