Witamy na stronie

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

SZKOŁA Z TRADYCJĄ

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Ogłoszenie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla klas 0-VIII odbędzie się przy altance szkolnej 1 września (czwartek) o godz. 9.00
Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

 Duża dawka świetnej zabawy


- czyli wycieczka do EnergylandiiDnia 8 czerwca odbyła się wycieczka do ,,Energylandii” w Zatorze. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klas III-VIII pod opieką nauczycieli: p. Janusza Aleksandrowicza, p. Bernadety Frączek-Lewandowskiej, p. Ewy Łakomskiej oraz p. Sylwestra Kalinowskiego. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci z różnych klas.

 ,,Energylandia” to wyjątkowy park rozrywki, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Potężny kompleks o przestrzeni 26 hektarów, w którym znajduje się ponad 40 różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń. Park rozrywki ,,Energylandia” podzielony jest na trzy strefy: ekstremalną, rodzinną oraz strefę dla najmłodszych ,,Bajkolandię”.


Swoją przygodę starsi uczniowie z klasy VIII zaczęli od najbardziej ekstremalnej strefy, przeznaczonej dla wszystkich żądnych mocnych wrażeń. Takie emocje dostarczyła na pewno niezwykle szybka i jedna z najdłuższych kolejka górska HYPERION. Kolejną dawkę adrenaliny dostarczyło nam ,,Tsunami Dropper” czyli wieża szybkiego spadania, gdzie żołądek podchodził do gardła. Jedną z naszych ulubionych atrakcji okazała się także tzw. Speed Water Coaster.
Na zakończenie szaleństw w parku większość uczestników spędziła w Bajkolandii, gdzie można było poszaleć na kolorowych karuzelach. W tej bajkowej krainie można było przenieść się do starożytnego Egiptu oraz popisy kaskaderskie.
Każdy bawił się świetnie cały dzień i co najważniejsze bez większych kolejek.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Wycieczka do Warszawy

 

galeria 1 tutaj

galeria 2 tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Karta Rowerowa

 

W poniedziałek 6 czerwca uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Po całorocznym przygotowaniu z zakresu przepisów ruchu drogowego do egzaminu praktycznego przystąpili uczniowie, którzy z wynikiem pozytywnym zdali test teoretyczny. Jak podkreślali policjanci, egzamin na kartę rowerową to pierwszy etap zdobywania doświadczenia młodego kierującego. Wszyscy uczniowie zdali znakomicie. Gratulujemy!!!

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Konkurs

Uczeń naszej szkoły Mateusz Janus zajął I miejsce w gminnym konkursie "Opoczno i okolice - album o małej ojczyźnie" w kategorii klas 1-3 organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wygnanowie. Serdecznie gratulujemy !!!!

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Rodziny

W dniu 04.06.2022 r. w Szkole Podstawowej w Modrzewiu odbył się Dzień Rodziny. Organizatorami przedsięwzięcia byli Dyrektor Szkoły Pani Monika Aleksandrowicz wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców.


Swoją osobą uroczystość zaszczycił Burmistrz Opoczna Pan Dariusz Kosno oraz sołtysi wsi Ziębów Pan Tomasz Rafalski, wsi Brzustówek Pan Jacek Krawczyk, wsi Modrzewek Pani Małgorzata Wlaźlak oraz wsi Modrzew Pan Henryk Rafalski.

Nasze święto rozpoczęło się występem klas 0a i 0b. Następnie bajkę pt. "Ukryty skarb" zaprezentowały dzieci z klas I-III. Uczniowie klas IV-VIII wystąpili w pokazie talentów.

galeria (część oficjalna) tutaj

galeria (zabawa) tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Konkurs z MDK "Marzenia dziecka"

1 czerwca przy MDK w Opocznie rozstrzygnięto konkurs ,, Marzenia dziecka'' . Uczennica klasy II Lena Białas zajęła pierwsze miejsce.

Gratulujemy

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Konkurs z SANEPIDU " Szczepienia ochronne"

30 mają w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Szczepienia ochronne - szansą lepszego zdrowia i życia człowieka".

Konkurs zorganizowany został w ramach promocji szczepień przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Opocznie. Uczennice naszej szkoły Maja Białas i Julia Musiał zajęły pierwsze miejsce. Klaudia Adamczyk otrzymała wyróżnienie. Udział brali też chłopcy: Wiktor Janus i Filip Chmal .

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy

18 maja bieżącego roku w Miejskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski pt. ”Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice -Maja Białas, Julia Musiał i Maja Jędryka.

Występy dziewcząt były bardzo ładne, wykazały się one doskonałą znajomością wybranych przez siebie utworów oraz talentem recytatorskim. Wyróżnienie otrzymała Julia Musiał za bardzo dobre opanowanie sztuki recytatorskiej połączone z umiejętnym dobraniem rekwizytów do wybranego tekstu. Serdecznie gratulujemy

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

I spotkanie przedszkolaków ze strażą

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Lekcje w ogródku ekologicznym

galeria (przedszkolaki) tutaj

galeria (klasy 1-3)  tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Lekcja o Ukrainie

6 maja przedszkolakom z naszej szkoły został przybliżony nasz wschodni sąsiad - Ukraina. Oprócz podstawowych informacji o Ukrainie, dzieci zapoznały się z kulturą, historią, a także z folklorem ukraińskim. Poznały również podstawowe zwroty z tamtejszego języka. Pojawiły się również tradycyjne zabawy z Ukrainy oraz dzieci wykonywały tematyczne prace plastyczne.

Zajęcia dla przedszkolaków przygotowała absolwentka naszej szkoły - Emilia Panfil, studentka Etnologii i antropologii kulturowej UŁ.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Powitanie WIOSNY

Dnia 5 maja odbyły się szkolne biegi przełajowe „Powitanie wiosny 2022”. Uczniowie całej szkoły wzięli udział w rywalizacji. 


 
Klasyfikacja medalowa w poszczególnych kategoriach:

 

- przedszkolaki 3-4 latki:
1. Leon Abramczyk 
2. Aleksander Wojton
3. Alicja Białas

 
- przedszkolaki 5-6 latki:
1. Łucja Bińkiewicz 
2. Maja Chmal
3. Eliza Abramczyk

 
- klasa 1:
1. Szymon Jończyk 
2. Julian Śmiechowski 
3. Nikola Sobolewska 

 
- klasa 2:
1. Julia Kozera 
2. Martyna Kopacz 
3. Błażej Skorupa 

 
- klasa 3-4 dziewczęta:
1. Maja Jura
2. Zuzanna Dzianach 
3. Maja Białas

 
- klasa 3-4 chłopcy:
1. Nikodem Rafalski 
2. Adam Stańczyk 
3. Michał Stępniak 

 
- klasa 5-6 dziewczęta:
1. Oliwia Stańczyk 
2. Natasza Krawczyk 
3. Anna Płuciennik 

 
- klasa 5-6 chłopcy:
1. Adam Augustyniak 
2. Błażej Dobrowolski
3. Bartłomiej Lipski 

 
- klasa 7-8 dziewczęta:
1. Zuzanna Śmiechowska 
2. Julia Kobacka 
3. Karolina Płuciennik 

 
- klasa 7-8 chłopcy:
1. Adam Gąsiorek
2. Dawid Cieluch 
3. Mateusz Kowalczyk 

 
Gratulujemy wszystkim medalistom! Do zobaczenia na jesiennej edycji !

 

galeria - zawody tutaj

galeria rozdanie medali tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

„Rozwiń skrzydła orle, biały-

 koroną złotą świeć.

Do przeszłości Polski całej

w sercach naszych miłość wznieć! ”

J. Stemler „ Ślubowanie”

 W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 231 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczpospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucje.  W swoim przedstawieniu uczniowie klasy VIII przypomnieli tło historyczne wydarzenia z 3 Maja 1791r i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski i Polaków. Zaprezentowali montaż słowno- muzyczny oddający klimat tamtych czasów.

Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci postawy szacunku do dziedzictwa kulturowego i tradycji narodowych ojczyzny.

Naród, który nie zna swojej przeszłości , umiera i nie buduje swojej przyszłości”

 Jan Paweł II

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Podsumowanie konkursu

dla klas VII - VIII

"Miękkie lądowanie spadającego jajka"

28.04.2022r odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Miękkie lądowanie spadającego jajka”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas VII-VIII.

Zadanie polegało na zbudowaniu lądownika dla kurzego surowego jajka a następnie zrzucenie go z około 6 metrów z okna na kostkę brukową. Z 13 projektów 10 lądowników zamortyzowało upadek i wskutek tego jajko swobodnie wylądowało. Na pochwałę zasługuję uczennica klasy VII Julia Kobacka, której lądownik leciał najdłużej. Gratulujemy pomysłów.

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Prosimy o 1% podatku dla naszej szkoły

Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły

Trwa okres rozliczeń podatkowych za 2021 rok. Serdecznie zapraszamy do przekazania 1% swojego podatku dla Szkoły Podstawowej w Modrzewiu na edukację swoich dzieci.

Wyjątkowość tej akcji polega na tym, że mamy możliwość wspierania szkoły z pieniędzy budżetu państwa. Tylko od Was zależy więc wysokość zgromadzonych środków na naszym koncie. Dla nas jest to niecodzienna możliwość pozyskania pieniędzy na wzbogacenie oferty edukacyjnej i zapewnienie wyższego standardu nauki. Będziemy mogli doposażyć plac zabaw, zakupić sprzęt komputerowy, zorganizować zajęcia pozalekcyjne, wycieczki czy zielone szkoły. Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować, gdzie ma trafić 1% Waszego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół itd.). Jeżeli nie podejmiecie tej decyzji, o Waszych pieniądzach będą decydowali inni! Wskażcie w rocznym rozliczeniu PIT, gdzie ma trafić ten 1% podatku. Macie do tego prawo. Dziękujemy.

Osoby, które mogą wesprzeć naszą szkołę, prosimy o przekazanie 1% podatku.

Wzór wpisu: Proszę w zeznaniu podatkowym dokonać wpisu jak w podanym niżej wzorze:

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Z wizytą w PCKZiU

w Mroczkowie Gościnnym

Uczniowie klasy 7 i 8 gościli na dniach otwartych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnny.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Konkurs Wielkanocny

dla klas VII - VIII

"Miękkie lądowanie spadającego jajka"

Lądowanie bezzałogowego łazika na powierzchni Marsa stanowi nie lada wyzwanie technologiczne. Skalista powierzchnia Marsa składająca się głównie z bazaltu pokryta pyłem tlenku żelaza otwiera niesamowite możliwości badawcze jednak najpierw należy bezpiecznie osiąść na powierzchni.

 

Zadanie projektowe:


Zadaniem uczniów będzie zaprojektowanie i opracowanie systemu lądownika dla surowego jajka. Jest to okazja do poruszenia zagadnień związanych z grawitacją, przemian energii i oczywiście oporu powietrza. Zaprojektowany pojemnik musi spełnić wymogi dotyczące stabilności, sztywności choć jednocześnie może zostać wzbogacony o inne wyzwania takie jak ograniczenia dotyczące wagi, rozmiarów lub użytych materiałów. Nie bez znaczenia pozostaje estetyka.


Poruszane zagadnienia:


Grawitacja, Przemiany energii, Energia, Ciepło, opór powietrza.


Eksperyment


Zaprojektuj lądownik dla surowego jajka (pojemnik lub urządzenie) do ochrony przed uszkodzeniem przy lądowaniu z dużej wysokości (ok. 5 m).
 

Materiały

Surowe jajko,

Użyj materiałów jakich chcesz. Przydadzą się materiały nadające się do recyklingu. Wykorzystaj zużyte pudełka, rolki od ręcznika kuchennego, kartony, tuby, słomki, patyczki, klej, taśma, wata, folie ochronne.

Narzędzia technologiczne

Kamera lub aparat z trybem zwolnionym /slow motion. Sprzęt zapewnia opiekun projektu Janusz Aleksandrowicz

Instrukcje:

1.                  Zastanów się co i dlaczego ochroni jajko od upadku.

2.                  Narysuj projekt systemu lądownika/pojemnika

3.                  Zbuduj pojemnik chroniący jajo przed uszkodzeniem zgodnie z projektem.

4.                  Nie zapomnij o ozdobieniu pojemnika.

5.                  Umieść jajo w pojemniku.

6.                  Doświadczenie będziemy wykonywać w szkole 28.04.2022r na 7 lekcji

7.                  Pojemnik z jajkiem będzie leciał z górnego korytarza na dolny.

8.                  Sprawdź, czy pojemnik ochronił jajko.

9.                  Udokumentuj przebieg eksperymentu.

  

Zagadnienia

Grawitacja

To jedno z oddziaływań polegające na tym, że wszystkie ciała posiadające masę oddziałują na siebie. Jest to zatem także siła istniejąca między Ziemią a obiektami w jej pobliżu.

Siła grawitacji zależy od masy tego ciała.

F= m * g, gdzie g oznacza przyspieszenie ziemskie.

Spadek swobodny

To ruch ciała pod wyłącznym wpływem siły grawitacji. Wszystkie ciała swobodnie opadające spadają na ziemię z przyspieszeniem ziemskim g=9,81 m/s2

Przyspieszenie ziemskie to przyspieszenie, które doświadcza ciało w polu grawitacyjnym, gdy siła grawitacji jest jedyną działającą na niego siłą.

Opór powietrza

Opór powietrza powstaje, gdy powierzchnia spadającego obiektu zderza się z cząsteczkami powietrza. Dwa najczęstsze czynniki, które mogą zmienić opór powietrza, to prędkość obiektu i jego powierzchnia przekroju. Ich wzrost zwiększa opór powietrza. Ważny jest też kształt i chropowatość powierzchni.

Mówimy, że kiedy obiekt napotyka opór powietrza, pojawia się siła oporu, przeszkadzająca ruchowi.

Energia mechaniczna

Przed puszczeniem ciała z pewnej wysokości musimy wykonać nad nim pracę wynosząc je na pewną wysokość. Praca ta nie znika bez śladu – dzięki niej rośnie jego energia potencjalna grawitacji. Jest to jednocześnie wartość całkowitej energii mechanicznej, ponieważ ciało stoi, czyli jego energia kinetyczna jest równa zero. Wartość tej energii pozostanie stała podczas całego lotu ciała puszczonego w dół.

Gdy to ciało zacznie spadać, jego energia potencjalna będzie maleć (maleje wysokość). Jednocześnie rośnie prędkość spadającego ciała, co oznacza, że rośnie jego energia kinetyczna. Przyrost energii kinetycznej jest w każdej chwili jego lotu równy ubytkowi energii potencjalnej. Przy zderzeniu ciała energia nie znika tylko zostaje zamieniona na pracę. Pracę, która może być wykorzystana na roztrzaskanie ciała.

 

Życzymy miękkiego lądowania

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Teatrzyk "Piotruś Pan" w MDK w Opocznie

Uczniowie klas O-III spędzili dziś miło czas oglądając teatrzyk pt. "Piotruś Pan" w MDK-u w Opocznie oraz zwiedzając najbliższą okolicę.


Mimo, iż pogoda była mało sprzyjająca na spacer to wszystko udało się znakomicie, a z twarzy dzieci uśmiech nie zniknął nawet na chwilę.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia"

W klasie II odbył się konkurs na "Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia ". Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie! Oto zwycięzcy:
1 miejsce: Aleksandra Kołodziejczyk i Błażej Skorupa;
2 miejsce: Lena Białas i Maja Lipska;
3 miejsce: Nikola Grzegorczyk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji

 

Około 50 wystawców (szkół, uczelni, instytucji publicznych i przedsiębiorców) pojawiło się 7 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych im. S. Staszica w Opocznie na VII Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji. Nie mogło też nas tam zabraknąć, uczniowie klasy VIII zapoznawali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Pogadanka o bezpieczeństwie

 

W ramach zajęć profilaktycznych odbyła się w naszej szkole pogadanka dla klas I-III z panią z KRUS w Opocznie na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolnym.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Zajęcia z fizjoterapeutką

W ramach profilaktyki prozdrowotnej zaprosiliśmy do naszej szkoły panią fizjoterapeutkę Annę Świątek, która przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat wad postawy, problemów z kręgosłupem, metod rehabilitacyjnych.

Po przyswojeniu wiedzy teoretycznej nadszedł czas na ćwiczenia pod okiem pani Ani. Wszystkim lekcja bardzo się podobała. Bardzo dziękujemy pani Ani za spędzony czas w naszej szkole.

 

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Warsztaty wielkanocne

Przedszkolaki dzięki uprzejmości i zaangażowaniu na rzecz szkoły pani Beaty Białas miały możliwość udziału w warsztatach wielkanocnych na których każde z nich ozdobiło zajączka wykonanego z siana.

Dzięki temu miłemu akcentowi wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera, a pięknie ozdobione zajączki powędrowały z przedszkolakami do ich domów. Pani Beacie bardzo dziękujemy.

 

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień gofra

25 marca w naszej szkole odbył „Dzień Gofra”. Od rana uczniowie kl. VII i VIII wraz z panią Katarzyną Skorupą rozgrzali swoje gofrownice i rozpoczęli jakże przyjemną pracę.

Na długiej przerwie sprzedawali pyszne i ciepłe gofry z przeróżnymi dodatkami. Zainteresowanie było przeogromne. W całej szkole unosił się słodki zapach, który kusił zarówno młodszych jak i starszych. Z naszej akcji udało się uzbierać kwotę 450zł, która zostanie przekazana na rzecz Ukrainy.

 

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wyjazd do Kina Helios

 

W środę 23.03.2022r. uczniowie  klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do kina HELIOS w Tomaszowie Maz. na film przygodowy pt. „UNCHARTED” cieszący się dużą oglądalnością.

 

Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności uczniów naszej szkoły, dostarcza nowych doświadczeń.

Celem wycieczki było:

– integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej

– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej

– kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz środkach transportu

– poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie (kino)

Film dostarczył uczniom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Po zakończeniu filmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Rozstrzygnięcie konkursu wiosenne nakrycie głowy

klasy 1-3

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Rozstrzygnięcie konkursu wiosenne nakrycie głowy

 

Klasy 4-8

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wiosna

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Podsumowanie konkursu

„Dzień Bezpiecznego Internetu”

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Internetu. Korzystanie z Internetu stało się elementem codziennego funkcjonowania niemal każdego człowieka. W ostatnich latach Internet rozrósł się do gigantycznej sieci miliardów stron internetowych i nadal się rozwija. Dzięki temu codziennie przesyłane są miliony informacji, tekstów, filmów, obrazów itp.

Korzystając z Internetu rzadko się jednak zastanawiamy, jakie są jego wady i zalety? Warto sobie zadać to pytanie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy 9 lutego 2022 roku.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I-III i IV-VIII. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe plakaty o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z zasobów internetu.

 

Podsumowaniem obchodów Dnia Bezpiecznegoo Internetu był konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo w internecie. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:

..........

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Uwaga, uwaga!16 marca w naszej szkole odbył się

 DZIEŃ BEZ PLECAKA/ BEZ TOREBKI.


Wszyscy uczniowie zamiast plecaków swoje podręczniki i zeszyty przynieśli w różnych rzeczach.

 

 

Oryginalne pomysły zostały nagrodzone

 

galeria tutaj
 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Ferie z książką

Uczeń naszej szkoły Szymon Grzegorczyk zajął I miejsce w konkursie plastycznym ,,Ferie z książką" zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Opocznie . Gratulujemy!

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Kobiet

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.

Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)


Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Dzień Kobiet

 

Z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym Paniom jak najmniej trosk w życiu, przychylności losu, radości z najmniejszych przyjemności oraz spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich jak i troszkę większych.

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Bezpieczne ferie

film

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

UWAGA KONKURS

SZKOLNY KONKURS

 INFORMATYCZNY

(tytuły dowolne prac np.:Nie hejtuję”, „Bezpieczni w sieci”,Bezpieczny cyfrowy świat”, „Bezpieczny Internet”, „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”, itp.;)

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej lub plakatu w formie elektronicznej (klasy 1-3 papierwej). Praca ma pokazywać wykorzystanie Internetu w życiu człowieka, problematykę bezpieczeństwa online oraz w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z sieci i propagować kulturalne zachowania.

Tematyka szkolnego konkursu dotyczy znajomości pozytywnego wykorzystania Internetu, świadomości możliwych zagrożeń w sieci oraz w jaki sposób ich unikamy lub je eliminujemy. Kształtuje potrzeby rozpowszechniania kulturalnych postaw i zachowań online.

Celem szkolnego konkursu jest:

- propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież

- edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez uczniów z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii

- przekazanie wiedzy na temat zagrożeń online

- zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu

- podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy i jej konsekwencji

- uwrażliwienie młodych ludzi na problem obrażania w Internecie.

Sposób przeprowadzenia konkursu:

- Praca wykonywana indywidualnie.

- Praca zgłoszona do konkursu może być wykonana w formie prezentacji, w formie plakatu, itp. Można wykorzystać do wykonania np. takie programy jak: Gimp, PowerPoint, Word, Paint. Prace powinny być zapisane w formacie umożliwiającym otwarcie jej bezpośrednio w w/w programach - jako nazwę plików należy wpisać swoje nazwisko, imię i klasę.

Prace dostarczamy do nauczyciela uczącego.

- klasy 1-3 wykonują plakaty na kartonach papierowych

- klasy 4-6 wykonują plakaty w wersji cyfrowej

- klasy 7-8 wykonują plakaty w programie gimp

Prace wysyłane drogą elektroniczną na adres admin@spmodrzew.pl powinny mieć opis w temacie wiadomości wpisujemy Konkurs nazwisko, imię, klasa

Na Wasze prace czekamy do 2 marca.

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

UWAGA zmiana planu

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Świąteczny Anioł

Dnia 26 stycznia 2022r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pn.: "Świąteczny Anioł " organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Opocznie.


Z dumą i radością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Kołodziejczyk zajęła III miejsce, a pozostałe dwie uczestniczki: Nikola Grzegorczyk i Julia Kramarz otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Ogłoszenie

zobacz tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Przedszkolaki życzą wszystkim

Wesołych Świąt

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wigilia w przedszkolu

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wigilie klasowe

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Jasełka

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

"Moja ulubiona postać bajkowa"

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Coraz bliżej Święta

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Ubieramy choinkę :-)

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Pierniki

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wizyta Mikołaja w naszej szkole!!!

galeria tutaj

galeria tutaj

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

ANDRZEJKI

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Office 365 w naszej szkole!

co zyskujesz !

jak się logujemy:

wchodzimy na stronę:

https://outlook.live.com

Login to: imię.nazwisko@spmodrzew.pl

(stosujemy wszystkie małe litery i bez polskich znaków)

hasło uzyskasz od wychowawcy lub administratora, który już niebawem się z tobą skontaktuje.

Hasło które otrzymacie jest hasłem tymczasowym i należy je zmienić, zapisać i zapamiętać :-)

Film instruktażowy

 

 

Życzymy miłej pracy

 

UWAGA

W razie problemów z zalogowaniem lub konfiguracją, jest możliwość zdalnego ustawienia.

W tym celu proszę ściągnąć i zainstalować program TeamViwer który znajduje się tutaj

Następnie proszę skontaktować się z administratorem

504-687-925

Pozdrawiam

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Dzień pluszowego misia

Jak co roku 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia.

 W tym wesołym dniu wszystkie przedszkolaki przyniosły swoje ulubione misie, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki. Również piękne prace ochoczo wykonane przez dzieci przedstawiały wspaniałe misie. Był to dzień pełen świetnej zabawy.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

11 Listopada

Z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła wzięła udział w akcji „Niepodległa do Hymnu”. 10 listopada o 11.11 uczniowie zaśpiewali hymn Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczynając uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VII i VIII pod opieką pana Sylwestra Kalinowskiego.

Widowisko miało na celu przybliżenie uczniom tematyki związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Ślubowanie klasy I

5 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Dzień Edukacji Narodowej

W środę, 13 października, społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele i uczniowie wzięli udział w spotkaniu okolicznościowym przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Święto pieczonego ziemniaka

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dwa złote puchary w sztafecie dziewcząt i chłopców

 

5 października na stadionie Ceramiki Opoczno odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie sztafety-dziewcząt w Igrzyskach Dzieci i chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Wywalczyliśmy dwa złote puchary.

Powiat został zdobyty przez obydwie sztafety i jedziemy na eliminacje. Skład sztafety dziewcząt-Natasza Krawczyk, Anna Płuciennik, Lena Lipska , Oliwia Stańczyk ,Zuzanna Dzianach, Julia Kobacka, Julia Musiał ,Wiktoria Jończyk. Skład sztafety chłopców-Adam Gąsiorek, Mateusz Kowalczyk, Adrian Goszcz, Dawid Cieluch, Filip Skorupa, Kacper Lipski, Antek Drożdż, Jakub Kozera. Powodzenia w piątek na dalszym etapie zawodów.

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Chłopaka u przedszkolaków

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Dzień chłopaka w kinie HeliosDnia 29 września 2021r., uczniowie klas I- VI (48 osób) pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim na film pt: Jak rozmawiać z psem, świętując w ten sposób Dzień Chłopaka. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, a także integracja uczniów i wzmacnianie więzi koleżeńskich. Były momenty pełne śmiechu, i takie, które wywoływały wzruszenie.Drugą częścią wycieczki był „Spalski Park Krajobrazowy” - w dolinie środkowej Pilicy, w okolicach Spały i Inowłodza, na terenie województwa łódzkiego. Atrakcją parku jest posąg żubra, który został odlany przez firmę Ogariowa z Petersburga w 1860 r. na życzenie cara Aleksandra II. Początkowo stanął w Zwierzyńcu koło Białowieży w celu upamiętnienia carskiego polowania. Podczas I wojny światowej wojska rosyjskie zabrały pomnik do Moskwy, skąd po wojnie polsko-bolszewickiej na wniosek rządu polskiego wrócił na ziemie polskie i stanął na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. W końcu, w 1935 r., ustawiono go w Spale (na życzenie prezydenta Mościckiego, który chciał w ten sposób upiększyć swoją letnią rezydencję). II wojnę światową żubr przetrwał nienaruszony, chociaż jak głosi miejscowe podanie Niemcy próbowali go wywieźć do Berlina, jednak jego gabaryty były zbyt dużym problemem. Od czasu gdy spiżowy posąg trafił do Spały stał się symbolem i nieformalnym herbem tej miejscowości.To był bardzo udany dzień!:)

Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
 

galeria kino tutaj

galeria Park Spalski tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W UNIEJOWIE

Dnia 28 września odbyły się w Uniejowie Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 7 zawodników. Konkurencja była bardzo liczna - 19 powiatów wystawiało po 5 zawodników więc na każdym dystansie było po 80/90 osób. Tym bardziej miło nam oznajmić że mamy w szkole dwie Mistrzynie Województwa!- kat. Kl. VI i młodsi dziewczęta:
1 miejsce - JULIA KOBACKA !
9 miejsce - Natasza Krawczyk
10 miejsce - Oliwia Stańczyk

- kat. Kl. VI i młodsi chłopcy:
29 miejsce - Bartłomiej Lipski

- kat. Kl. VII-VIII dziewczęta:
1 miejsce - ZUZANNA ŚMIECHOWSKA!

- kat. Kl. VII-VIII chłopcy:
9 miejsce - Kacper Lipski
16 miejsce - Adam Gąsiorek

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

DZIEŃ JABŁKA

galeria tutaj

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Spacer do lasu

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Powitanie jesieni

Przedszkolaki powitały kolejna porę roku - Jesień


Na zajęciach zapoznały się z jej darami, uczestniczyły w zabawach z ich wykorzystaniem oraz stworzyły prace plastyczne. Wraz ze swoimi rodzicami udali się na poszukiwania skarbów jesieni i wiele z nich przynieśli do szkoły.
Z tej okazji również wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu podziwiać piękno przyrody jesienią.

galeria 1 tutaj

galeria 2 tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Biegi Trzeźwości

 

Dnia 21 września odbyły się Biegi Trzeźwości nad opoczyńskim zalewem. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w 32 osobowym składzie. Zawody jak co roku zgromadziły świetnych biegaczy z terenu gminy Opoczno.

Wyniki rywalizacji:
- kat. Przedszkolaków dziewczęta:
1 miejsce - Eliza Abramczyk
6 miejsce - Maja Chmal
10 miejsce - Łucja Bińkiewicz

- kat. Przedszkolaków chłopcy:
1 miejsce - Oskar Walerak

- Kl. I dziewczęta (300m):
1 miejsce - Nikola Sobolewska
4 miejsce - Amelia Stańczyk

- Kl. I chłopcy (300m):
1 miejsce - Szymon Jończyk
3 miejsce - Julian Śmiechowski

- Kl. II dziewczęta (300m):
1 miejsce - Julia Kozera

- Kl. II chłopcy (300m):
8 miejsce - Błażej Skorupa
12 miejsce - Aleks Czarnecki

- Kl. III dziewczęta (300m):
3 miejsce - Zuzanna Dzianach

- Kl. III chłopcy (300m):
4 miejsce - Piotr Dębowski
9 miejsce - Nikodem Rafalski

- Kl. IV chłopcy (600m):
9 miejsce - Adam Stańczyk

- Kl. V dziewczęta (800m):
1 miejsce - Oliwia Stańczyk

- Kl. V chłopcy (800m):
3 miejsce - Błażej Dobrowolski
5 miejsce - Adam Augustyniak
6 miejsce - Bartłomiej Lipski

- Kl. VI dziewczęta (800m):
1 miejsce - Julia Kobacka
2 miejsce - Natasza Krawczyk

- Kl. VII dziewczęta (800m):
1 miejsce - Zuzanna Śmiechowska
4 miejsce - Maja Dzianach

- Kl. VII chłopcy (800m):
10 miejsce - Filip Skorupa

- Kl. VIII dziewczęta (1000m):
7 miejsce - Julia Zakaszewska

- Kl. VIII chłopcy (1000m):
1 miejsce - Kacper Lipski
2 miejsce - Adam Gąsiorek
3 miejsce - Adrian Goszcz
5 miejsce - Dawid Cieluch

Gratulacje za zwycięzców i wszystkich zawodników którzy brali udział w pięknej sportowej rywalizacji

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

DZIEŃ KROPKI

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Pierwszy dzień w przedszkolu

Pierwsze dni w przedszkolu upłynęły nam w radosnej atmosferze. Wspólnie odkrywaliśmy zakamarki naszej sali oraz bawiliśmy się z nowo poznanymi koleżankami i kolegami.

Stworzyliśmy kodeks przedszkolaka i każdy z nas swoim odciskiem palca obiecał go przestrzegać. Pogoda nam dopisuje więc korzystamy z naszego pięknego ogródka dydaktycznego i placu zabaw. Odciskając rączkę pomalowaną farba stworzyliśmy również grupową stonogę. Mamy nadzieję, że pozostały czas roku szkolnego będzie równie owocny. Dziękujemy kochanym rodzicom za nowe zabawki

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Pożegnanie lata

09.09.2021 to dzień w którym odbyły się biegi na pożegnanie lata 2021r.

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Plan lekcji

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Witaj SZKOŁO !!!


Dnia 1 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Modrzewiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce i radosnych chwil w szkole.

galeria tutaj


 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Wycieczka do Opoczna

 

galeria tutaj

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Magiczna moc bajek

Przedszkolaki z naszych oddziałów uczestniczyły w międzynarodowym projekcie czytelniczym "Magiczna moc bajek" oto fotorelacja z realizacji poszczególnych zadań.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

T r z y m a j F o r m ę

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

Trzy Korony zdobyte

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Modrzewia mogliby powtórzyć słowa słynnego wodza - przybyliśmy, zobaczyliśmy, zdobyliśmy gdyż podczas trzydniowej wycieczki w Pieniny Środkowe z powodzeniem zmierzyli się z najwyższym szczytem tego pasma Trzema Koronami.

Wyjazd obfitował w wiele atrakcji już pierwszego dnia odbył się spływ Dunajcem ze Sromowcy Wyżnych do Szczawnicy. Po tak ekscytującym wydarzeniu wszyscy chętnie zasiedli wieczorem przy ognisku. Drugiego dnia wycieczki uczniowie wspięli się na szczyt Trzy Korony, a następnie spacerowali uliczkami malowniczej Niedzicy. Dzień zakończył się spacerem i moczeniem obolałych nóg przy wodospadzie

foto: Przełęcz Szopa 779 m n.p.m.

 

 

foto: Polana Kosarzyska 824 m n.p.m.

 

 

foto: Zamkowa Góra 799 m n.p.m.

 

 

foto: Zamek w Niedzicy widok z zapory

 

 

foto: Zamek w Niedzicy

 

 

foto: Wodospad Zaskalnik

 

 

foto: Energylandia

Ostatni dzień przeznaczony był na pobyt w parku rozrywki Energilandia, uczniowie korzystali ze wszystkich atrakcji tego miejsca łącznie z parkiem wodnym. Tutaj opinie są podzielone, ponieważ trudno zdecydować, która z kolejek jest lepsza, szybsza, bardziej niebezpieczna - jedni mówią, że formuła 1 inni, że hyperion. Wszyscy zdrowi i zadowoleni wrócili do domów.

 

galeria rys historyczny tutaj

galeria Palenica tutaj

galeria spływ Dunajcem tutaj

galeria wejście na Trzy Korony tutaj

galeria Zamek w Niedzicy tutaj

galeria Energylandia tutaj

galeria ognisko integracyjna tutaj

 

Wszystkich oczekujących na pojawienie się zdjęć proszę o cierpliwość, gdyż jest ich bardzo dużo

Pozdrawiam

Administrator

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Dzień Dziecka

W Dniu Dziecka chcieliśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci małych i dużych.

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również nasi uczniowie z radością świętowali swój dzień − Dzień Dziecka − na zorganizowanej przez nas zabawie.

W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym Przedszkolakom liczne gry i zabawy: była muzyka, dużo balonów, bańki mydlane, malowanie na folii. Do tego odrobina smakołyków, upominki dla każdego - wszyscy byli bardzo zadowoleni.

galeria tutaj

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Modrzewiu

Bezpieczeństwo na wakacjach

 

 

 

 

 

 

         

zapraszamy